Rozmiar tekstu: A- A+ BIP

Gmina Grajewo

Dziś jest: śr, 20 marca 2019
Imieniny: Eufemii i Klaudii
Strona główna » Jednostki organizacyjne » Biblioteka w Rudzie

Gminny Dzień Kobiet

foto
Po raz piąty Panie z gminy Grajewo spotkały się w Rudzie, żeby razem świętować Dzień Kobiet.
więcej

"Mała książka - wielki człowiek"

foto
W pilotażowej edycji kampanii społecznej „Mała Książka – Wielki Człowiek”, realizowanej przez Instytut Książki w ramach promocji czytelnictwa wśród trzylatków, wzięło już udział prawie 22 tys. dzieci. W 3 tys. bibliotek w całej Polsce na Małych Czytelników czeka w prezencie wyjątkowa Wyprawka Czytelnicza. Projektowi towarzyszy ogólnopolska kampania medialna z udziałem znanego małżeństwa: aktorki Joanny Koroniewskiej - Dowbor oraz dziennikarza Macieja Dowbora.
więcej

Narodowe Czytanie 2018

foto
w Gminnej Bibliotece Publicznej Gminy Grajewo z siedzibą w Rudzie.
więcej

„Mała książka - wielki człowiek” w Gminnej Bibliotece Gminy Grajewo z siedzibą w Rudzie.

foto
W ramach współpracy z Instytutem Książki Gminna Biblioteka w Rudzie włącza się w ogólnopolską kampanię „Mała książka –wielki człowiek”. Wyjątkowe wyprawki Czytelnicze otrzymają trzylatki, które odwiedzą wraz z opiekunami naszą bibliotekę.
więcej

Biblioteka w Rudzie po liftingu

foto
W środę 16 maja 2018 r. miało miejsce spotkanie w Gminnej Bibliotece Publicznej Gminy Grajewo z siedzibą w Rudzie po modernizacji. W tym ważnym dla naszej biblioteki wydarzeniu uczestniczyło wielu zaproszonych gości, m.in Wójt i Radni Gminy Grajewo, Dyrektorzy Szkół, Dyrektor Przedszkola, Pani Skarbnik Gminy Grajewo, Główna księgowa Biblioteki, przedstawiciele Urzędu Gminy, oraz czytelnicy i przyjaciele biblioteki.
więcej

Wiesław Drabik, pisarz bajek dla dzieci gościł w Gminie Grajewo

foto
Na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej Gminy Grajewo z siedzibą w Rudzie gościł w: Szkole Podstawowej w Białaszewie, Szkole Podstawowej w Wierzbowie i w Przedszkolu w Rudzie Wiesław Drabik autor ponad 240 bajeczek dla najmłodszych.
więcej

Gminny Dzień Kobiet

foto
8 marca po raz czwarty Panie z Gminy Grajewo spotkały się w Starej Kuźni w Rudzie na gminnym Dniu Kobiet.
więcej

Zaproszenie na Gminny Dzień Kobiet

foto
Stara Kuźnia w Rudzie, 8 marca 2018 r., godz. 17.00
więcej

Andrzejki Seniorów

foto
W dniu 26 listopada 2017 r. (niedziela) z inicjatywy Seniorów z Gminy Grajewo odbyły się "Andrzejki" w Świetlicy wiejskiej w Rudzie.
więcej

Spotkanie z ilustratorką

foto
Szkołę Podstawową w Danówku 19.09.2017 r. odwiedziła Pani Iwona Cała ilustratorka około 40 książek dla dzieci. W spotkaniu brały udział dzieci z klas II- IV i miało ono odmienny charakter niż spotkania autorskie z pisarzem.
więcej

Życie zaczyna się po pięćdziesiątce

foto
Seniorzy z Gminy Grajewo spotkali się z inicjatywy Pana Wójta Gminy Grajewo Stanisława Szletera i Dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Rudzie Renaty Żebrowskiej na Zamku w Białogrądach u Pana Stanisława Bałdygi.
więcej

Wspomnień czas "Lato z Biblioteką i bez narkotyków"

foto
Oj, działo się działo w Gminnej Bibliotece w Rudzie
więcej

Pierwsza klasa w gminnej bibliotece

foto
W dniu 5 czerwca 2017 r. Gminna Biblioteka gościła uczniów klasy I Szkoły Podstawowej w Rudzie z wychowawczynią Panią Alicją Krupa. Tematem spotkania były czasopisma. Dzieci dowiedziały jak dzielimy prasę. Na przykładzie „Świerszczyka” dwutygodnika adresowanego dla dzieci, poznały budowę czasopisma. Miały możliwość obejrzenia Harcerskiego tygodnika ilustrowanego "Na przełaj" z 1967 r. oraz czasopisma dla osób niewidomych i słabo widzących pisanego alfabetem Braila.
więcej

Dzień Dziecka z Biblioteką

foto
W Dniu Dziecka Gminna Biblioteka w Rudzie zorganizowała gry i zabawy sportowe oraz konkursy z wiedzy ogólnej dla dzieci. Po wszystkich konkurencjach uczestnicy otrzymali upominki i słodycze. Frekwencja oraz dobre humory wszystkim dopisały.
więcej
« · 1 · »

Projekt i realizacja
Speed S.C.