Rozmiar tekstu: A- A+ BIP

Gmina Grajewo

Dziś jest: śr, 20 marca 2019
Imieniny: Eufemii i Klaudii
Strona główna » Jednostki organizacyjne » Biblioteka w Rudzie
« · 1 · »

Wiadomości archiwalne

Spotkanie autorskie z panią Moniką Kowaleczko - Szumowską w Rudzie.

30.11.2016 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej Gminy Grajewo z siedzibą w Rudzie odbyło się spotkanie autorskie, którego gościem była pani Monika Kowaleczko - Szumowska- autorka i tłumaczka książek dla dzieci i młodzieży.
więcej

Garść wieści z Gminnej Biblioteki w Rudzie

Garść wieści z Gminnej Biblioteki Gminna Biblioteka publiczna Gminy Grajewo z siedzibą w Rudzie i świetlica Wiejska w Rudzie z opiekunem Jackiem Łapińskim zorganizowali dla dzieci wakacyjne zajęcia.
więcej

Grzegorz Kasdepke w Rudzie

24 maja 2016 r. na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej Gminy Grajewo z siedzibą w Rudzie gościł w Szkole Podstawowej w Rudzie długo oczekiwany gość Pan Grzegorz Kasdepke - autor ponad 50 książek, laureat wielu prestiżowych nagród. Jest twórcą słuchowisk radiowych i autorem programów oraz seriali telewizyjnych dla najmłodszych.
więcej

8 III Dzień Kobiet Dniem Muzycznej Podróży

II Edycja gminnego Dnia Kobiet odbyła się w lokalu Stara Kuźnia w Rudzie. Mieszkanki Gminy licznie przybyły na spotkanie, które otworzył Pan Wójt Gminy Grajewo Stanisław Szleter fragmentem wiersza Juliana Tuwima pt. „Ewa”, następnie nastąpiło powitanie miłych Pań i złożenie przepięknych życzeń . W muzyczną podróż zabrała nas Estera Ławrukajtis i Grzegorz Zorczykowski. W przerwie koncertu odbyła się loteria fantowa, w której wylosować można było oprócz symbolicznego tulipana, książki, długopisy z pamiątkowym grawerem lub coś słodkiego. A z koszyka pozytywnych myśli każda Pani wylosowała sentencję dla siebie. Przerwę urozmaicił jeszcze słodki poczęstunek. Po przerwie ruszyliśmy w dalszą muzyczną podróż, która zakończyła się gorącymi oklaskami. Organizatorami Gminnego Dnia Kobiet był Pan Wójt Gminy Grajewo, Gminna Biblioteka Publiczna Gminy Grajewo z siedzibą w Rudzie i Iwona Zawistowska Bar stara Kuźnia
więcej

Spotkanie autorskie z Szymonem Hołownią

Na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej Gminy Grajewo z siedzibą w Rudzie 27 października w Gimnazjum w Danówku odbyło się spotkanie autorskie z Szymonem Hołownią.
więcej

Koncert liryczno- poetycki z okazji Dnia Kobiet

8 marca w lokalu Stara Kuźnia w Rudzie odbył się wspaniały koncert poezji śpiewanej w wykonaniu Pana Bogdana Jabłońskiego.
więcej

III Warsztaty Mikołajkowe Rękodzieła Nowoczesnego w Gminnej Bibliotece w Rudzie

w dniu 4 grudnia 2014 r. Lokalna Grupa Działania Biebrzański Dar Natury gościła wśród nas
więcej

Andrzejkowych czarów czas

W dniu 27.11.2014 r. w Gminnej Bibliotece w Rudzie odbyło się spotkanie andrzejkowe.
więcej

Światowy Dzień Pluszowego Misia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rudzie

Po raz kolejny Gminna Biblioteka w Rudzie wraz z dziećmi z klas 0-III zorganizowała urodziny dla Pluszowego Misia, ponieważ 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci Pluszowy Miś.
więcej

Czytanie łączy pokolenia

Gminna Biblioteka Publiczna Gminy Grajewo z siedziba w Rudzie włączyła się w ogólnopolską akcje tygodnia bibliotek.
więcej

Mini zimowisko w Rudzie

Od dnia 27.01.2014 do 31.01.2014 Gminna Biblioteka Publiczna Gminy Grajewo z siedzibą w Rudzie wraz ze świetlicą wiejską w Rudzie prowadziła zajęcia dla dzieci. Zajęcia odbywały się w godzinach 10:00-14:00. Każdy dzień to było nowe wyzwanie. Były konkursy, gry stolikowe, smakowity dzień kuchcika, ognisko z zabawą na śniegu i pieczeniem kiełbasek oraz bal karnawałowy.
więcej

Jasełka w przedszkolu

Dnia 19.12.2013r pracownicy Gminnej Biblioteki w Rudzie mieli wielką przyjemność uczestniczyć w Jasełkach i spotkaniu opłatkowym w Przedszkolu w Rudzie. Pięknie przystrojona sala i żłobek tworzyły miłą atmosferę , a mistrzowsko powiedziane teksty i zaśpiewane kolędy stanowiły dopełnienie spotkania. Po Jasełkach było wspólne składanie życzeń i łamanie się opłatkiem. Wszystkie dzieci otrzymały od nas świąteczny podarunek - książeczkę z bajkami. Serdecznie dziękujemy Pani Mirosławie Zawistowskiej i dzieciom z Przedszkola za zaproszenie.
więcej
« · 1 · »

Projekt i realizacja
Speed S.C.