Rozmiar tekstu: A- A+ BIP

Gmina Grajewo

Dziś jest: pon, 17 czerwca 2019
Imieniny: Laury i Adolfa
Strona główna » Jednostki organizacyjne » SP Wierzbowo
« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »

Wiadomości archiwalne

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

w Szkole Podstawowej w Wierzbowie
więcej

„Łamańce językowe”

W czwartek 14 czerwca Mały Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Wierzbowie zorganizował konkurs „Łamańce językowe.” Uczniowie klas 0-III zaprezentowali wiele wierszyków z trudnościami językowymi.
więcej

Podsumowanie projektu "Polubić matematykę"

Rok szkolny 2017/2018 w Szkole Podstawowej w Wierzbowie był rokiem matematyki.
więcej

Dzień Dziecka

w Szkole Podstawowej w Wierzbowie odbył się 8 czerwca 2018r.
więcej

Spotkanie z pedagogiem

4 czerwca 2018r. w Szkole Podstawowej w Wierzbowie odbyło się spotkanie rodziców z pracownikiem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Grajewie.
więcej

Wycieczka do Białegostoku

5 czerwca 2018r. uczniowie klas I, II, III oraz oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Wierzbowie wybrali się na wycieczkę autokarową do Fabryki Misia w Białymstoku na "wystrzałowe" warsztaty "Tęczowej Chemii".
więcej

"Polubić matematykę"

24 maja 2018 odbył się w Szkole Podstawowej w Wierzbowie turniej szachowy pod przewodnictwem Pana Zbigniewa Okulewicza.
więcej

Projekt "Polubić książkę"

Hity książkowe uczniów Szkoły Podstawowej w Wierzbowie w roku szkolnym 2017/2018.
więcej

Wizyta w Domu Dziecka

Kolejna Akcja Charytatywna zakończona sukcesem! Z okazji Dnia Dziecka Szkolne Koło Wolontariatu Szkoły Podstawowej w Wierzbowie zorganizowało zbiórkę artykułów i przyborów szkolnych oraz kosmetyków do pielęgnacji ciała na rzecz podopiecznych Domu Dziecka Św. Faustyny - Pomocna Dłoń w Ełku.
więcej

Projekt "Polubić książkę"

"Warto czytać" to hasło przewodnie redagowanej przez uczniów klasy VII Szkoły Podstawowej w Wierzbowie gazetki ściennej. Zamieszczają na niej recenzje polecanych do przeczytania pozycji książkowych oraz różne ciekawostki.
więcej

Projekt "Polubić książkę"

Uczniowie klas IV - VII Szkoły Podstawowej w Wierzbowie przygotowali prezentację ulubionych bohaterów literackich.
więcej

"Ku niepodległej"

18 maja 2018r. w Szkole Podstawowej w Wierzbowie odbył się pokaz historyczny grupy artystycznej "Rekonstrukto" pod hasłem "Ku niepodległej".
więcej

"Polubić matematykę"

W ramach projektu "Polubić matematykę" 9 maja 2018 r. odbył się turniej wiedzy matematycznej. Brali w nim udział najlepsi uczniowie z klas IV - VII.
więcej

WSPÓLNIE CZYTAMY - ŚWIAT ODKRYWAMY

W kwietniu uczniowie klasy I szukali w książkach informacji na temat wiosennych kwiatów. Wyszukane informacje zostały wykorzystane do wykonania ciekawych prac plastycznych wraz z ich opisem.
więcej

227. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

26 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej w Wierzbowie uroczyście świętowaliśmy 227. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy VI pod opieką nauczycieli przypomnieli wszystkim historię tamtych lat - gdy w trudzie i duchu patriotyzmu zwolennicy reform przeforsowali je w czasie obrad Sejmu Wielkiego, zwanego Czteroletnim.
więcej

Rozwijamy zainteresowania czytelnicze

W kwietniu uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej w Wierzbowie słuchali przepięknych wierszy i opowiadań tematycznie związanych z hasłem: "Wiosna wokół nas", a następnie mieli możliwość wykonywania różnymi technikami prac plastycznych, które ozdobiły bibliotekę szkolną.
więcej

Spotkanie autorskie

17 kwietnia 2018r. w Szkole Podstawowej w Wierzbowie odbyło się spotkanie dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I-III z autorem książek dla najmłodszych, Wiesławem Drabikiem.
więcej

V PRZEGLĄD TEATRZYKÓW SZKOLNYCH "TEATR DLA WSZYSTKICH"

Tradycją Szkoły Podstawowej w Wierzbowie jest organizowanie przeglądu teatrzyków szkolnych. W tym roku 10 kwietnia uczniowie trzech szkół gminy Grajewo zaprezentowali swój talent aktorski. Podczas „V Przeglądu Teatrzyków Szkolnych” mogliśmy zobaczyć trzy spektakle ukazujące różne mądrości czy rady. Całość oglądała publiczność zebrana w auli szkolnej oraz Komisja Konkursowa.
więcej

Projekt "Polubić książkę"

W ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Szkoła Podstawowa w Wierzbowie realizuje różnorodne działania z zakresu upowszechniania czytelnictwa oraz rozwijania kompetencji czytelniczych wśród uczniów, rozbudzania zainteresowań czytelniczych, motywowania uczniów do czytania, zachęcania do korzystania z biblioteki szkolnej.
więcej

Rozwijamy zainteresowania czytelnicze

W miesiącu marcu biblioteka Szkoły Podstawowej w Wierzbowie wznowiła spotkania z najmłodszymi uczniami szkoły, które mają na celu kształtowanie zainteresowań czytelniczych uczniów. Pod hasłem: Wielkanocne świętowanie, dzieci miały okazję posłuchać opowiadań i wierszy oraz wykonać prace plastyczne tematycznie związane ze Świętami Wielkanocnymi.
więcej

Twoja Twarz Brzmi Znajomo

Po raz pierwszy w Szkole Podstawowej w Wierzbowie obchodziliśmy niesamowite show – „Twoja twarz brzmi znajomo”. W poniedziałek 26 marca uczniowie klas IV-VII naszej szkoły wzięli udział w konkursie artystycznym. Ich zadaniem było wcielenie się w ikony polskiej i światowej muzyki. Show prowadzili Julita Olszewska i Michał Krukowski z klasy VII. Jury w składzie: Pani Dyrektor Jolanty Samaszko, Pani Jolanty Krzynówwk oraz Pani Janiny Cieciuch oceniało występy, wybierając najlepszych. Uczniowie mieli możliwość zaprezentowania swoich uzdolnień artystycznych na scenie.
więcej

WYJAZD DO SĄDU

W dniu 22.03.2018r. uczniowie klasy VII Szkoły Podstawowej w Wierzbowie udali się na spotkanie z panem prezesem Sądu Rejonowego w Grajewie. Uczestniczyli w pogadance o roli, znaczeniu oraz pracy sądu jako instytucji organu władzy sądowniczej, której twórcami byli starożytni Rzymianie.
więcej

Wyjazd do teatru

Dnia 21 marca 2018 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Wierzbowie wybrali się na wycieczkę do Teatru Dramatycznego Aleksandra Węgierki w Białymstoku na uwspółcześnioną wersję dramatu Juliusza Słowackiego "Balladyna". To kontynuacja działań szkoły mających na celu: edukację kulturalną, rozwijanie zainteresowania sztuką, wyzwolenie aktywności twórczej, rozbudzanie wrażliwości i ciekawości świata.
więcej

"Polubić matematykę"

W związku z projektem "Polubić matematykę" 21 III 2018 r. w Szkole Podstawowej w Wierzbowie odbyła się prezentacja sławnych matematyków.
więcej

„Pająki, pisanki, wycinanki wielkanocne”

Dnia 18.03.20168r. w sali klubowej GCK odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu wielkanocnego pt.: „Pająki, pisanki, wycinanki wielkanocne”, którego celem było kultywowanie i podtrzymywanie tradycji wielkanocnych, czerpanie radości z własnej pracy twórczej i możliwość prezentacji. Konkurs miał charakter otwarty, polegał na wykonaniu wielkanocnego pająka, pisanek oraz różnokolorowych wycinanek. W konkursie wzięli udział uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej w Wierzbowie wraz ze swoimi mamami. Nasz zespół „Seniorki i Juniorki” zajął II miejsce. Trud rodziców i dzieci został doceniony. Gratulujemy.
więcej

Spotkanie z policjantami

15 marca w Szkole Podstawowej w Wierzbowie odbyło się spotkanie uczniów klas IV-VII z funkcjonariuszami Powiatowej Policji w Grajewie. Tematem spotkania było: "Bezpieczeństwo w internecie" oraz "Bezpieczna droga do szkoły". Policjanci przestrzegali uczniów o niebezpieczeństwach czyhających w internecie oraz zachęcali do noszenia elementów odblaskowych.
więcej

Wyjazd do straży pożarnej

14 marca 2018 roku uczniowie z klas „0” - III Szkoły Podstawowej w Wierzbowie odwiedzili siedzibę Powiatowej Straży Pożarnej w Grajewie. Strażacy bardzo gościnnie przyjęli uczniów i pokazali im swoje miejsce pracy.
więcej

Kreatywnie na lekcji języka niemieckiego

7 marca na lekcji języka niemieckiego uczniowie klasy siódmej Szkoły Podstawowej w Wierzbowie podzielili się na trzy grupy, aby wspólnie opracować plakat z produktami do jedzenia i picia.
więcej

WIERZBOWO NA MIARĘ!

Uczniowie klasy VII Szkoły Podstawowej w Wierzbowie przystąpili do VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Projekt z klasą”. Podejmując się tego trudnego zadania w zespole, połączyli siły i dziedziny na co dzień dość odległe – nauki ścisłe oraz humanistyczne (szczególnie język polski!). W związku z powyższym, w ramach edukacyjnego projektu „WAŻNE, WAŻNIEJSZE I NAJWAŻNIEJSZE” zaplanowali, zarówno przeprowadzenie szczegółowych pomiarów fizycznych, jak i wywiadów z najstarszymi mieszkańcami regionu na temat dawnych przyrządów pomiarowych. Na uwagę zasługuje fakt, iż edukacja przyrodnicza przeplata się w tym projekcie z edukacją regionalną, społeczną a nawet prozdrowotną, tworząc spójną całość.
więcej
« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »

Projekt i realizacja
Speed S.C.