Rozmiar tekstu: A- A+ BIP

Gmina Grajewo

Dziś jest: wt, 20 lutego 2018
Imieniny: Leona i Ludomiła
Strona główna » Jednostki organizacyjne » Biblioteka Ruda

Andrzejki Seniorów

foto
W dniu 26 listopada 2017 r. (niedziela) z inicjatywy Seniorów z Gminy Grajewo odbyły się "Andrzejki" w Świetlicy wiejskiej w Rudzie.
więcej

Spotkanie z ilustratorką

foto
Szkołę Podstawową w Danówku 19.09.2017 r. odwiedziła Pani Iwona Cała ilustratorka około 40 książek dla dzieci. W spotkaniu brały udział dzieci z klas II- IV i miało ono odmienny charakter niż spotkania autorskie z pisarzem.
więcej

Życie zaczyna się po pięćdziesiątce

foto
Seniorzy z Gminy Grajewo spotkali się z inicjatywy Pana Wójta Gminy Grajewo Stanisława Szletera i Dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Rudzie Renaty Żebrowskiej na Zamku w Białogrądach u Pana Stanisława Bałdygi.
więcej

Wspomnień czas "Lato z Biblioteką i bez narkotyków"

foto
Oj, działo się działo w Gminnej Bibliotece w Rudzie
więcej

Pierwsza klasa w gminnej bibliotece

foto
W dniu 5 czerwca 2017 r. Gminna Biblioteka gościła uczniów klasy I Szkoły Podstawowej w Rudzie z wychowawczynią Panią Alicją Krupa. Tematem spotkania były czasopisma. Dzieci dowiedziały jak dzielimy prasę. Na przykładzie „Świerszczyka” dwutygodnika adresowanego dla dzieci, poznały budowę czasopisma. Miały możliwość obejrzenia Harcerskiego tygodnika ilustrowanego "Na przełaj" z 1967 r. oraz czasopisma dla osób niewidomych i słabo widzących pisanego alfabetem Braila.
więcej

Dzień Dziecka z Biblioteką

foto
W Dniu Dziecka Gminna Biblioteka w Rudzie zorganizowała gry i zabawy sportowe oraz konkursy z wiedzy ogólnej dla dzieci. Po wszystkich konkurencjach uczestnicy otrzymali upominki i słodycze. Frekwencja oraz dobre humory wszystkim dopisały.
więcej
« · 1 · »