Rozmiar tekstu: A- A+ BIP

Gmina Grajewo

Dziś jest: pt, 23 sierpnia 2019
Imieniny: Filipa i Apolinarego
Strona główna » Gmina » Świetlice wiejskie

Konkurs plastyczny - podsumowanie

W sali konferencyjnej Urzędu Gminy Grajewo dnia 28 września 2017 roku odbyło się podsumowanie projektu „Wariacje kulturalne” oraz rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Zamek w Białogrądach”.

W ramach projektu „Wariacje kulturalne” zostały przeprowadzone następujące warsztaty:

  • Warsztaty malowania na szkle.
    Warsztaty odbyły się we wszystkich czternastu świetlicach (Białaszewo, Białogrądy, Boczki-Świdrowo, Ciemnoszyje, Grozimy, Kapice, Kurejewka, Popowo, Przechody, Ruda, Sojczyn Borowy, Szymany, Wierzbowo, Wojewodzin).  Łącznie w warsztatach udział wzięło 141 osób.
  • Warsztaty dziennikarskie – Zostań reporterem.

Warsztaty te odbyły się w świetlicy wiejskiej w Ciemnoszyjach w dniach od 21 do 30 sierpnia 2017 r. W zajęciach udział wzięło 10 osób. Młodzież wcielała się w role reporterów, dziennikarzy, redaktorów, fotoreporterów i operatorów kamer

  • Warsztaty teatralne – kukiełkowe.

Zajęcia odbyły się w świetlicach wiejskich w Wojewodzinie i w Boczkach-Świdrowo. Łącznie w warsztatach udział wzięło 50 dzieci.

  • Warsztaty tworzenia przestrzeni architektonicznej.
  • Zajęcia odbyły się w świetlicach w Szymanach, Sojczynie Borowym i Grozimach. W warsztatach wzięło udział 28 osób. Podczas zajęć dzieci tworzyły makiety miast z klocków LEGO Duplo.
  • Warsztaty odlewów gipsowych odbyły się we wszystkich świetlicach.

Ostatnim etapem projektu było zorganizowanie konkursu plastycznego pt. „Zamek w Białogrądach”. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie namalować dowolną techniką wizerunek Zamku w Białogrądach, którego twórcą jest Pan Stanisław Bałdyga. Do konkursu zostało zgłoszonych 15 prac. W sali konferencyjnej odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczestnikom konkursu. Podczas wręczania nagród obecni byli Wójt Gminy Grajewo, Pani Katarzyna Zagłoba – pracownik Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury, Pan Stanisław Bałdyga, pani Ewelina Ajdyn rodzice oraz uczestnicy konkursu. Pierwsze miejsce zajął Miachał Bylica, drugie miejsce Karolina Pliszka a trzecie Kacper Maciorowski. Wszyscy otrzymali atrakcyjne nagrody oraz dyplomy. Pan Wójt pogratulował wszystkim uczestnikom i zaprosił do aktywnego udziału we wszystkich tego typu inicjatywach organizowanych przez Gminę Grajewo.

 

 Projekt dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Bardzo Młoda Kultura 2016-2018

2017-10-03 09:45 Opublikował: Danuta Odolecka
Autor treści: Danuta Odolecka


Projekt i realizacja
Speed S.C.