Rozmiar tekstu: A- A+ BIP

Gmina Grajewo

Dziś jest: wt, 18 grudnia 2018
Imieniny: Gracjana i Bogusława
Strona główna » Jednostki organizacyjne » SP Wierzbowo » Oddział przedszkolny

Czekamy na Święta!

Grupa Żabek ze Szkoły Podstawowej w Wierzbowie

"Coraz bliżej święta,

coraz bliżej święta..."

Powoli szykujemy się na nadejście Świąt Bożego Narodzenia. Wykonujemy świąteczne dekoracje w sali, poznajemy trtadycje, uczymy się wierszy i piosenek. Zrobiliśmy łańcuch z papierowych kółeczek, aby zdobił nam salę. Ubraliśmy choinkę i już czujemy atmosferę świąt!

Na pierwszy ogień poszły renifery. Dzieciaki odrysowały swoje dłonie, wycięły je z papieru (prawie same!) i przykleiły na kartkach jako rogi. Wykonanie wizerunków Świętego Mikołaja również wymagało precyzji i ostrożności, ale i z tym przedszkolaki poradziły sobie śpiewająco.

Kominek jest naszą chlubą! Wspólnie wykonaliśmy skarpety dla Świętego Mikołaja, a przy "stawianiu" naszej ozdoby uczestniczył nie jeden majster! Nie dość, że przepiękny to jeszcze i jak oblegany. Nasze miśki na ścianie i drzwiach też jakby bardziej świąteczne... Chyba też czują nadchodzące święta!

Skoro święta, to i Mikołaj, a skoro Mikołaj... to wypada umieć napisać jego imię. Poza znajomością pisowni imienia Świętego, dzieciaki narysowały jego podobizny. Według nas to wykapany Mikołaj w różnych odsłonach!

Przedszkolaki wykeliły również z bibuły choinki, a następnie ozdobiły je małymi ozdobami imitującymi bombki choinkowe. Bardzo żałujemy, że nie są one większe!

Poznaliśmy także dokładniej tradycje związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Wysyłanie kartek światecznych z życzeniami, historia gwiazdy betlejemskiej, wieszanie cukierków na choince, kolędy, a także święta pachnące piernikami! To jest esencja świąt i Żabki doskolane o tym wiedzą.

A propo pierników... Dziciaki miały bardzo odpowiedzialne zadanie - udekorowanie świątecznych ciastek. Do dyspozycji miały odpowiednie narzędzia. Całe szczęście, że udało się zrobić choć kilka zdjęć zanim ciastka w tajemniczych okolicznościach zniknęły w artystycznych brzuszkach. Uchwycić efekt ich pracy nie było łatwym zadaniem! A pozostałe okruszki nie były tak piękne jak całe pierniczki.

2017-12-18 11:59 Opublikował: Jolanta Tarnawa


Projekt i realizacja
Speed S.C.