Rozmiar tekstu: A- A+ BIP

Gmina Grajewo

Dziś jest: wt, 23 lipca 2019
Imieniny: Bogny i Apolinarego
Strona główna » Jednostki organizacyjne » SP Wierzbowo » Oddział przedszkolny

Maj w grupie "Biedronki"

    Maj był dla nas miesiącem bardzo pracowitym, a to za sprawą bardzo ważnej uroczystości jaka miała miejsce w naszej szkole. Mowa oczywiście o Dniu Mamy i Taty, do którego bardzo długo się przygotowywaliśmy, aby wywołać uśmiechy u najważniejszych dla nas osób.

    Aby zaskoczyć Rodziców, każdego dnia ciężko ćwiczyliśmy, aby nasz występ był udany. Mówiliśmy wiersze, śpiewaliśmy piosenki, a także powtarzaliśmy układ choreograficzny do piosenki "Toca, toca". W tajemnicy przed mamą i tatą wykonaliśmy dla nich zaproszenia, a także upominki. Dekoracją naszej sali na ten wyjątkowy dzień były własnoręcznie wykonane portrety Rodziców, a także bukiety kwiatów. Wzruszenie na twarzach naszych najbliższych utwierdziło nas w przekonaniu, że ciężka praca bardzo się opłacała.

    Opórcz Dnia Mamy i Taty, w maju byliśmy na wycieczce w Ełku. Przyjechali do nas wyjątkowi goście - fotografowie, którzy wykonali nam zdjęcie grupowe oraz zdjęcia portretowe. Braliśmy także udział w żywej lekcji historii z grupą "Rekonstrukto".

     Miesiąc maj był dla nas także inspiracją do kilku prac plastycznych. Zrobiliśmy m.in. witraże w kształcie motylków. W związku z poznaniem przez starszaków głoski "r" - wykonaliśmy farbami rakiety. Jednak nowością okazały się dla nas zajęcia plastyczne na świeżym powietrzu. Wykonaliśmy pejzaż wiosenny farbami na folii spożywczej. Malowanie na czymś "nietypowym" oraz w plenerze sprawiło nam dużo radości.

    Ostatni tydzień miesiąca poświęciliśmy rozmowom na temat nas samych - dzieci oraz wszystkich dzieci żyjących na całym świecie. Poznaliśmy nasze prawa i obowiązki. Poznaliśmy dzieci innych ras oraz dowiedzieliśmy się co to znaczy tolerancja. Podsumowaniem tygodnia było wykonanie portretów dzieci ze wszystkich stron świata.

    W maju mieliśmy aż 3 solenizantów: Karola, Bartusia oraz Ewelinkę. Naszym solenizantom zaśpiewaliśmy "Sto lat" oraz złożyliśmy serdeczne życzenia. Dzieci w podziękowaniu poczęstowały nas słodkościami. Naszym solenizantom jeszcze raz życzymy Wszystkiego Najlepszego!

2018-06-03 18:34 Opublikował: Jolanta Tarnawa
Autor treści: Karolina Pieloch


Projekt i realizacja
Speed S.C.