Rozmiar tekstu: A- A+ BIP

Gmina Grajewo

Dziś jest: wt, 23 lipca 2019
Imieniny: Bogny i Apolinarego
Strona główna » Jednostki organizacyjne » SP Wierzbowo

Wiadomość archiwalna

Powrót do archiwum

Wizyta w Domu Dziecka

Kolejna Akcja Charytatywna zakończona sukcesem!
Z okazji Dnia Dziecka Szkolne Koło Wolontariatu Szkoły Podstawowej w Wierzbowie zorganizowało zbiórkę artykułów i przyborów szkolnych oraz kosmetyków do pielęgnacji ciała na rzecz podopiecznych Domu Dziecka Św. Faustyny - Pomocna Dłoń w Ełku.

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest.

Nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

                                                                     Jan Paweł II

Dnia 30 maja br. delegacja Samorządu Uczniowskiego z opiekunem Panią Martą Wesołowska udała się do Domu Dziecka, aby przekazać podopiecznym zebrane przedmioty. Serdeczna gościnność, opiekunów i dzieci oraz uśmiechy na twarzach najmłodszych były najlepszą nagrodą, jaką mogliśmy otrzymać za trud i zaangażowanie włożone w organizację akcji.

Zbiórka darów, spotkanie z rówieśnikami z Domu Dziecka i wspólne rozmowy sprawiają, że uczniowie są wrażliwsi na trudną sytuację innych dzieci i bardziej doceniają to, co mają.

Wracając z Domu Dziecka czuliśmy dużą satysfakcję, że mogliśmy sprawić tyle radości dzieciakom, którzy już na życiowym starcie tak okrutnie zostali potraktowani przez los.

Dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się do naszej akcji. Szczery uśmiech na twarzach tych dzieci, porzuconych przez swoich rodziców, to także Wasza zasługa!

2018-06-04 10:17 Opublikował: Agnieszka Szeszko
Autor treści: Marta Wesołowska


Projekt i realizacja
Speed S.C.