Rozmiar tekstu: A- A+ BIP

Gmina Grajewo

Dziś jest: wt, 23 lipca 2019
Imieniny: Bogny i Apolinarego
Strona główna » Aktualności

Wiadomość archiwalna

Powrót do archiwum

Przekazanie sprzętu ratownictwa dla jednostek OSP w ramach dotacji z Funduszu Sprawiedliwości

        W dniu 13 grudnia 2018 roku w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Grajewo odbyło się przekazanie dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Grajewo wyposażenia i sprzętu ratownictwa zakupionego ze środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej - Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

        W ramach realizacji zadania publicznego „Doposażenie jednostek OSP z terenu Gminy Grajewo w sprzęt ratowniczy” zakupiono sprzęt ratowniczy za kwotę 41 781,00 zł, przy dofinansowaniu ze środków z Funduszu Sprawiedliwości w kwocie 41 363,19 zł tj. 99% wartości zadania i przy wkładzie własnym Gminy Grajewo w kwocie 417,81 zł tj. 1% zadania.

Poszczególne jednostki OSP otrzymały następujący sprzęt:

1)      OSP KSRG Białaszewo – bosak dielektryczny, defibrylator PHILIPS;

2)      OSP KSRG Boczki-Świdrowo – bosak dielektryczny, zabezpieczenie poduszki powietrznej kierowcy i pasażera, osłona zabezpieczająca poszkodowanego, pilarka do drewna STIHL;

3)      OSP KSRG Ciemnoszyje – torba ratownicza PSP R1, defibrylator PHILIPS, latarka akumulatorowa;

4)      OSP Ruda – latarki akumulatorowe, deska ortopedyczna, zestaw szyn typu Kramera, pilarka do drewna;

5)      OSP Toczyłowo – torba ratownicza PSP R1;

6)      OSP Wierzbowo - latarki akumulatorowe, zestaw szyn typu Kramera, pilarka do drewna.

 

Przekazania w/w sprzętu dla poszczególnych jednostek OSP Gminy Grajewo dokonał Pan Stanisław Szleter na podstawie umowy darowizny w dniu 13 grudnia 2018 r.

 

Zakupiony specjalistyczny sprzęt, niezbędny do udzielenia pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu popełnienia przestępstwa, umożliwi jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych sprawnie działać w akcjach ratowniczych i wpłynie na zwiększenie bezpieczeństwa wśród mieszkańców i społeczności lokalnej.

Gmina Grajewo

2018-12-14 08:58 Opublikował: Michał Mikołajski


Projekt i realizacja
Speed S.C.