Rozmiar tekstu: A- A+ BIP

Gmina Grajewo

Dziś jest: śr, 23 października 2019
Imieniny: Teodora i Seweryna
Strona główna » Jednostki organizacyjne » SP Białaszewo

Klub Gier Planszowych

w Szkole Podstawowej w Białaszewie
20.02 przedszkolaki i uczniowie klasy I i II zorganizowali turniej gier planszowych. Była to świetna okazja do wspólnej zabawy i współzawodnictwa, ale też nauki zasad fair play.

Gry planszowe mają wielu zwolenników wśród pedagogów i nauczycieli, ponieważ dzieci nawiązują podczas gry relacje społeczne, uczą się przestrzegania w grupie określonych reguł, rozwijają sprawności motoryczne, spostrzegawczość, refleks oraz orientację przestrzenną i pamięć. Jeśli nauka odbywa się z wykorzystaniem gier planszowych, jest dla uczniów atrakcyjniejsza, są bardziej zaangażowani i zainteresowani zajęciami, szybciej też uczą się nowych treści.

Panie Anna Kalwas, Helena Pachucka oraz Aneta Krasińska założyły w naszej szkole Klub Gier Planszowych we współpracy z firmą Granna. Dzieci na zajęciach świetlicowych i w oddziale przedszkolnym mają możliwość korzystania z gier, przez co rozwijają swoje kompetencje społeczne oraz świetnie się bawią. Już w marcu odbędzie się Dzień Gier Planszowych, gdzie na przerwach i zajęciach świetlicowych dzieci będą miały możliwość poznania nowych gier, a także będą mogły przynieść swoje planszówki, by wspólnie z kolegami i koleżankami wziąć udział w szkolnym turnieju gier planszowych.
2019-03-04 07:11 Opublikował: Katarzyna Grabowska
Autor treści: Aneta Krasińska


Projekt i realizacja
Speed S.C.