Rozmiar tekstu: A- A+ BIP

Gmina Grajewo

Dziś jest: so, 19 października 2019
Imieniny: Piotra i Ziemowita
Strona główna » Jednostki organizacyjne » SP Danówek

Wspólny przedwakacyjny wyjazd - wycieczka do Warszawy

SP w Danówku i Gimnazjum w Danówku

24 maja 2019 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Danówku i Gimnazjum w Danówku uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Głównym punktem zwiedzania było Muzeum Powstania Warszawskiego, które zanurzyło zwiedzających w opowiadaną historię i pozwoliło wczuć się w klimat dawnych czasów.

Wymarzona pogoda umożliwiła odbyć spacer w Łazienkach Królewskich urzekających pięknem kwitnących kwiatów i zieleni. Prawdziwą gratką dla wszystkich było Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach - jedno z największych w Europie. Uczniowie zobaczyli kolekcję aut z lat 20 i 30, okresu II wojny światowej i czasów PRL. Uzupełnieniem były amerykańskie oldtimery, ciężarówki, autobusy, motory i ... wiele, wiele więcej.

Atrakcją wycieczki było spędzenie wolnego czasu i zjedzenie posiłku w Galerii Złote Tarasy. W czasie wycieczki mieliśmy okazję zobaczyć Stadion Narodowy, Pałac Kultury i Nauki oraz nawyższy wieżowec Warszawy. Po tylu wrażeniach przyszedł czas pożegnania się ze stolicą. Wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni.

2019-06-06 18:17 Opublikował: Agnieszka Piwko
Autor treści: Dorota Pachucka


Projekt i realizacja
Speed S.C.